Jak to celé probíhá?

Nejprve přijďte na konzultaci. Pokud jste již předem pevně rozhodnuti rolfing vyzkoušet, může být konzultace součástí prvního sezení. Na konzultaci probereme, jaké jsou Vaše potíže a jak by Vám konkrétně rolfing mohl pomoci a domluvíme další postup. Před prvním sezením zanalyzuji tělesnou strukturu, projdu zdravotní historii klienta a případné kontraindikace. Samotné ošetření probíhá ve spodním prádle.

V případě zájmu si přijdete vyzkoušet jedno sezení. Jestliže budete mít pocit, že Vám tato metoda může pomoci a spolupráce se mnou je Vám příjemná, přijdete na další dvě. Na konci třetího již určitě budete vědět, zda chcete dále pokračovat.

Kolik sezení musím podstoupit?

Tradičně rolfing probíhá v deseti sezeních, v každém setkání navazujeme na výsledky toho předcházejícího. Vždy ošetřujeme určité části těla a jejich vzájemných vztah. Práce je s každým klientem jiná – rolfing zohledňuje obecné danosti lidského těla, ale zároveň respektuje jedinečnost každého člověka a jeho konkrétní tělesnou stavbu a problémy s ní související. Touto sérií lze dosáhnout trvalých změn v tělesné struktuře – lze fotograficky dokumentovat.

Pokud máte pouze jeden specifický problém, který nezasahuje do celého těla, po dohodě můžeme udělat pouze „fit-it“ sezení, kde je budeme věnovat výhradně Vašemu problému.

Pro koho je rolfing vhodný?

Rolfing je vhodný pro všechny věkové kategorie. Může pomoci:

  • od tělesného nepohodlí či chronické bolesti myofasciálního původu, zejména pokud jde o přetrvávající účinky úrazů, nehod, nemoci či operace
  • lidem, kteří se cítí nevyváženě a jsou chronicky napjatí
  • pracovníkům, kteří jsou vystaveni jednostranné námaze v práci
  • sportovcům, tanečníkům, hercům, učitelům jógy apod. (zlepšuje ohebnost, vnímání těla a fyzickou výkonnost)

Jaké jsou kontraindikace?

Celkovou kontraindikací je např.: aktivní rakovina, užívání léků proti bolesti nebo na bázi steroidů (např. kortizon), akutní bolesti, horečnaté, zánětlivé, infekční, hnisavé či plísňové onemocnění.

U následujících onemocnění záleží na závažnosti či fázi nemoci – poraďte se nejprve se svým lékařem: ateroskleróza, arterioskleróza, autoimunitní onemocnění (lupus, revmatoidní artritida, skleroderma apod.), osteomyelitida, bipolární porucha, hraniční porucha osobnosti či jiné psychické onemocnění, mozková obrna, epilepsie, diabetes, křečové žíly, flebitida, osteoporóza, embolie, tromboza, silné bolesti hlavy, migrény, srdeční problémy, aneurysma, vysoký krevní tlak, hemofilie, problémy s meziobratlovými ploténkami, whisplash (opěrkový syndrom) apod.

Speciální postup platí pro práci v těhotenství.

Zajímá mne, co si myslíte o mém problému, chci více informací apod.

Napište mi nebo si domluvte osobní setkání. Další informace o rolfingu a fasciích se můžete dozvědět na mém facebooku.
Facebook